Paljudes Euroopa riikides on audioloogia õppimine korraldatud kolme-aastase bakalaureuseõppena (nt Belgias) või 1-2 aastase magistriõppena (nt Prantsusmaal, Iirimaal, Inglismaal) või on võimalik valida mõlemat tüüpi õppe (nii bakalaureuse kui magistriõppe) vahel (nt Saksamaal). Sõltuvalt õpingute tüübist, mahust ja spetsialiseerumisest, võib audioloogi töö iseloom olla erinev. Audioloog võib olla multidistsiplinaarse meeskonna liige rehabilitatsiooni meeskonnas, tegeledes lapse (või täiskasvanu) kuulmisprobleemidega, töötada koos nina-kurgu-kõrvaarstidega, võttes enda kanda kuulmise ja/või tasakaaluga seotud uuringud ja (re)habilitatsiooni, või töötada iseseisva spetsialistina tervisekeskustes/polikliinikutes tegeledes kuulmisuuringute ning kuulmisabivahendite sobitamisega.
Eestis on audioloogia arenev eriala ning kuigi on välja töötatud audioloogia õppeks tase 6 vastav kutsestandard Kutsestandardid: Audioloog, tase 6 – Kutseregister (hetkel mitte kehtiv), siis Eestis audioloogiks veel õppida veel ei saa.
Alates 2013. aastast on audioloogia õppeks (2-aastane magistriõpe) Suurbritannias saanud stipendiumi viis inimest. Konkursse stipendiumi saamiseks korraldas Sihtasutus Archimedes koostöös Eesti Audioloogia Seltsi ja MTÜ Audierega. Haridus- ja Noorteamet (HARNO) toetab audioloogide koolitamist alates aastast 2017. aastast. Alates 2021. aastast on Audioloogia Seltsil audioloogide koolitamiseks olnud koostöö Iirimaal asuva Corki Ülikooliga, kus audioloogiks koolitatakse nagu Inglismaalgi kaheaastase magistriõppe raames (https://www.ucc.ie/en/ckx51/).
Lisainfot stipendiumi taotlemiseks: Rohkem infot Kristjan Jaagu stipendiumi kohta kraadiõppeks välismaal leiad siit. Stipendiumite ja toetuste büroo vanemspetsialist on Marilyn Fridolin; (+372 6999 397; marilyn.fridolin@harno.ee)
Kadri Kaldre
stipendiumite vanemspetsialist
Haridus- ja Noorteamet telefon 5359 8493
e-post kadri.kaldre@harno.ee
www.harno.ee